TCR2EF33,LM(CT
Product Categories
Shenzhen Xinhuo Future Technology Co., Ltd.
Contact Now
TCR2EF33,LM(CT
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.2V @ 150mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Protection Features : Over Current
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 200mA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable
Current - Quiescent (Iq) : 60 µA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : 73dB (1kHz)
Series : TCR2EF
Supplier Device Package : SMV
Mfr : Toshiba Semiconductor and Storage
Output Configuration : Positive
Base Product Number : TCR2EF33
Description : IC REG LINEAR 3.3V 200MA SMV
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SMV